Zimní soutěž 11. Winter Trial 2011 odstartovala

23.1.2011

Již jedenácté pokračovaní zimní dálkové jízdy pravidelnosti historických vozidel The Winter Trial 2011 odstartovalo v neděli v německém Wolsburgu v areálu továrny Volkswagen. Celkem 75 bláznivých posádek vyjelo se svými historiky na trasu 2250 kilometrů dlouhou, kterou absolvují během 6 dnů na zasněžených a zledovatělých silnicích Německa, Polska, Rakouska a České republiky, zpestřených speciálními testy na okruzích i letištích.

Nejstarším vozem ve startovním poli je šesti a půl litrový Bentley Speed Six z roku 1927, nejmladšími šest vozů z roku 1976. Zajímavostí je například výměna vozu u startovního čísla 73, když si posádka své Volvo 142 pořídila až 3 dny před startem. Se startovním číslem 1 již poněkolikáté odstart Holaňdana Gijs van Lennep s Porsche 356 SC, bývalý jezdce formule 1 a vítěz čtyřidvacetihodinovky v Le Mans z let 1971 a 76.

Vozy jsou rozděleny do dvou kategorií Trial a Club, když kategorie Club některé nejtěžší a noční úseky vynechává.

V Čechách se účastníci ocitnou již v pondělí při přejezdu z Německa do Polska, kdy navštíví i Sosnovou u České Lípy. Po krátké, ale těžké krkonošské návštěvě Polska se k nám vrátí již v úterní etapě do Brna přes Šternberk s večerní trasou po známém závodu do vrchu Ecce Homo. Další soutěžní den přejedou do rakouského Kremsu s rallyekrosovou vložkou na Nordringu a ve čtvrtek 27. ledna popoledni již pošesté zavítají také do Jižních Čech a na rychlostní zkoušky populární Rallye Český Krumlov, konkrétně Malonty a Ján, v letošním roce je však netradičně absolvují ve dne, noční část letos bude patřit některým známých trasách rychlostních zkoušek Rallye Šumava či Vltava z Volyně přes Sušici a Čkyni do Plzně. Poslední den zakončí etapou Plzeň – Karlovy Vary.

Podrobný časový harmonogram jihočeské části 5. dne (27. ledna 2011) 11. Winter Trial:
– 12:30 hodin – příjezd do ČR přes Dolní Dvořistě
– 12:45 hodin – příjezd do Kaplice – parkování na Náměstí – oběd v Hotelu Zlatý Kříž
– 13:30 hodin – odjezd z Kaplice
– 13:40 hodin – test Malonty – Rychnov nad Malší – Tichá – Bělá – Malonty
– dále Ličov – Soběnov – Besednice – Ločenice
– 14:45 hodin – test Col de Svatý Jan – areál zemědělského družstva na uzavřené trati
– dále Velešín – Mirkovice – Česky Krumlov – Prachatice – Husinec – Volyně (16:35 hodin)

Spolupořadateli na území Jižních Čech jsou ČK motorsport a AMK Rallye Český Krumlov.

Startovní listinu a další informace najdete na:
http://www.ckmotorsport.cz
http://www.rallyekrumlov.cz
http://www.classicevents.nl

Luboš Šalát