Winter Trial 2011

12.3.2015

ČK motorsport připravil v rámci novinářské prezentace nového modelu Škoda Rapid pro ruské novináře prezentaci předválečných modelů, které nesly také označení – Škoda Rapid.

Již jedenácté pokračovaní zimní dálkové jízdy pravidelnosti historických vozidel The Winter Trial 2011 odstartovalo v německém Wolsburgu v areálu továrny Volkswagen. Celkem 75 bláznivých posádek vyjelo se svými historiky na trasu 2250 kilometrů dlouhou, kterou absolvovali během 6 dnů na zasněžených a zledovatělých silnicích Německa, Polska, Rakouska a České republiky, zpestřených speciálními testy na okruzích i letištích.

Nejstarším vozem ve startovním poli byl šesti a půl litrový Bentley Speed Six z roku 1927, nejmladšími šest vozů z roku 1976. Zajímavostí je například výměna vozu u startovního čísla 73, když si posádka své Volvo 142 pořídila až 3 dny před startem. Se startovním číslem 1 již poněkolikáté odstartoval Holaňdan Gijs van Lennep s Porsche 356 SC, bývalý jezdce formule 1 a vítěz čtyřidvacetihodinovky v Le Mans z let 1971 a 76.

V Čechách se účastníci objevili již v pondělí při přejezdu z Německa do Polska, kdy navštívili i Sosnovou u České Lípy. Po krátké, ale těžké krkonošské návštěvě Polska se k nám vrátili v úterní etapě do Brna přes Šternberk s večerní trasou po známém závodu do vrchu Ecce Homo. Další soutěžní den přejeli do rakouského Kremsu s rallyekrosovou vložkou na Nordringu a ve čtvrtek 27. ledna popoledni již pošesté zavítali také do Jižních Čech a na rychlostní zkoušky populární Rallye Český Krumlov, konkrétně Malonty a Ján, v letošním roce je však netradičně absolvovali ve dne, noční část letos patřila některým známých trasách rychlostních zkoušek Rallye Šumava či Vltava z Volyně přes Sušici a Čkyni do Plzně. Poslední den zakončili etapou Plzeň – Karlovy Vary.

Spolupořadateli na území Jižních Čech byli ČK motorsport a AMK Rallye Český Krumlov.

 

Foto: Dalibor Benych