Winter Trial 2008

12.3.2011

Po dvou ročnících i letos zavítala do Čech zimní dálková veteránská soutěž Winter Trial. A jelikož se holandským pořadatelům krajina i atmosféra u nás líbí, odehrála se tentokrát většina soutěže právě na území České republiky. A samozřejmě také nezůstala opomenuta jedna z finálních etap, noční projížďka po rychlostních zkouškách Rallye Český Krumlov, na které se podílí také organizátoři českokrumlovské rallye z AMK Rallye Český Krumlov a týmu ČK motorsport.

Náročná zimní soutěž v letošním roce odstartovala 27. ledna v 8. hodin ráno v hlavním městě Praze. Více než stovka historických automobilů se od sídla Autoklubu ČR v Opletalově ulici pak vydalo na trasu dlouhou téměř dva a půl tisíce kilometrů do cílového St. Wolfgangu v Rakousku, kam dorazila 1. února. Mezitím na účastníky čekaly etapy Praha – Brno, Brno – Olomouc, Olomouc – Hradec Králové, Hradec Králové – Karlovy Vary, Karlovy Vary – Linz a Linz – St.Wolgang. Zavítali na zajímavá místa České republiky, mimo jiné navštívili Konopiště, Haškovu Lipnici nad Sázavou, cestou z Brna do Olomouce se podívali krátce na Slovensko do Púchova a z Karlových Varů do Českého Krumlova si to namířili přes Šumavu se zastávkou v Klatovech a Vimperku. Nechyběly ani projížďky v Sosnové a po mosteckém okruhu.

Atraktivní historické automobily, mezi kterými nechyběly ani otevřené předválečné skvosty značek Bentley, Alvis či Talbot, přijížděly do cíle na parkovišti Pod poštou ve čtvrtek 31. ledna přibližně od 17. hodin. Po večeři v pivovarské restauraci odstartovali do závěrečné měřené sekce celé soutěže v 19.30 hodin. Po trasách známých i legendárních rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov zamířili do Svatého Jana nad Malší, kde celá noční etapa vyvrcholila závěrečnou diváckou šou.

 

Foto: Luboš Šalát