Winter Trial 2007

12.3.2011

Zimní dálková rallye pravidelnosti veteránských automobilů opět využila po roce české silnice a stejně jako vloni zavedla soutěžní posádky ze šesti evropských zemí na náročné tratě rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov.

Téměř dva a půl tisíce kilometrů dlouhý Winter Trial 2007 pořádaný společností Classic Car Events odstartoval v neděli 28. ledna v nizozemském Valkenburgu a hned na úvod čekala účastníky etapa vedoucí přes německý Nürburgring až do Würzburgu. Už druhý den se startovní pole přesunulo na území České republiky, když cíl pondělní části soutěže přivítaly Karlovy Vary. Odtud v úterý ráno vyrazil peloton krásných veteránských speciálů do Mostu, nabral směr Polsko a skončil ve městě Jelenia Gora. Po krátké návštěvě našich severovýchodních sousedů se soutěžící ve středu opět vrátili na naše území, navštívili Letohrad a před odjezdem na jih Čech přespali v Brně.

Čtvrteční etapa vedoucí z velké části v jižních Čechách dokonale prověřila připravenost a orientační schopnosti všech zúčastněných. Úderem osmé hodiny ranní se vydal první vůz od brněnského hotelu Holiday Inn a pokračoval přes Náměšť nad Oslavou až na třeboňské náměstí. Půl hodiny po poledni byl plánován odjezd do Prachatic a odtud v 15:40 hod. už přímo do Českého Krumlova. Na historickém náměstí  se první soutěžící objevil ve čtvrt na šest a po více jak dvouhodinové přestávce odjel vyzkoušet svoji odvahu na úseky rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov. Během hodiny a deseti minut museli zdolat mimo jiné náročné úseky zátoňské a přídolské RZ a po návratu na českokrumlovské náměstí vyrazili ve 21 hod. směr Velešín, napojili se na známou svatojanskou rychlostní zkoušku a poté absolvovali legendární původní třicetikilometrovou variantu RZ Malonty. V neznámém terénu pokrytém vrstvou sněhu a ledu museli tento úsek do Svatého Kamene projet za neskutečných 33 minut! A to všechno na sériových zimních pneumatikách bez možnosti použití protiskluzových hrotů. Po absolvování těchto náročných úseků už čekal všechny úspěšné posádky přejezd přes hraniční přechod Dolní Dvořiště do rakouského Lince, kde odstartovala v pátek závěrečná etapa letošního Winter Trialu. Cíl 2400 kilometrů dlouhého očistce byl v letním turistickém centru St. Wolfgang.

 

Foto: Luboš Šalát