Winter Trial 2006

12.3.2011

V letošním roce poprvé vedla trasa zimní veteránské rallye pravidelnosti nizozemského pořadatele také Českou republikou. Jedna z posledních etap se ve čtvrtek 2. února večer uskutečnila v Jihočeském kraji.

Zimní soutěž nazvaná Winter Trial každoročně zahajuje veteránskou sezónu dálkových soutěží pořádaných nizozemským pořadatelem Classic Events. Veteránisté mají vždy možnost navštívit mnoho zemí Evropy, soutěže se konají také ve Skotsku či dokonce až na Novém Zélandu. Letošní Winter Trial je zaměřená na střední Evropu a účastníci během šesti dnů projedou východní Německo, Česko, Slovensko a Rakousko.

Ve čtvrtek 2.2. 2006 ve 20.15 přijeli první účastníci zimní dálkové rallye pravidelnosti do Vyššího Brodu, aby na silničkách známých z průběhu Rallye Český Krumlov absolvovali šestou a předposlední etapu této dva a půl tisíce dlouhé soutěže.

Pořadatelé si pro účastníky v předvečer slavnostního cíle v St.Wolfgangu u Salzburgu vymysleli opravdovou lahůdku v podobě náročné a ledem pokryté trasy, na které se bude rozhodovat o konečném pořadí.

Nizozemským pořadatelům byli nápomocni samozřejmě také pořadatelé Rallye Český Krumlov z Automotoklubu Rallye Český Krumlov a týmu ČK motorsport.

 

Foto: Luboš Šalát