Valence, 28.01.2013 – Zvládli jsme hvězdicovou

30.1.2013

Po včerejším odpoledním startu se Karel Mach a Honza Bláha vydali s historickou Škodou 130 RS na nejdelší část své hvězdicové jízdy. Poslední informace jsme Vám předali včera v podvečer z časové kontroly v Remeši. Posádky startující ze skotského Glasgow projížděli přes časové kontroly v Langres, Champagnole, Annecy-le-Vieux nebo St. Nazaire en Royans, aby dorazily až do …

Po včerejším odpoledním startu se Karel Mach a Honza Bláha vydali s historickou Škodou 130 RS na nejdelší část své hvězdicové jízdy. Poslední informace jsme Vám předali včera v podvečer z časové kontroly v Remeši. Posádky startující ze skotského Glasgow projížděli přes časové kontroly v Langres, Champagnole, Annecy-le-Vieux nebo St. Nazaire en Royans, aby dorazily až do Valence. Od startu z Glasgow do cíle hvězdicové jízdy ve Valence má historická „eresa“ na tachometru natočeno již 2036 kilometrů.


Informace z dlouhé, převážně v noci se jedoucí etapy nám opět zatelefonoval Karel Mach. „Jsme ve Valence, v cíli hvězdicové jízdy. Bohužel se nám pořád ztrácí voda z chladícího okruhu, takže stále doléváme … Dnes před druhou hodinou ráno jsme dorazili do časové kontroly v Champagnole. Jelikož pršelo, rozhodli jsme se jet dál na pneumatikách bez hřebů,“ popisuje noční etapu Karel Mach.


Hned ale přidává další informace: „Po zhruba dvou kilometrech ale bylo vše jinak, protože na silnici bylo místy až dvacet centimetrů čerstvého sněhu. Sníh pak ležel po celou cestu až do rána. Po čtvrté hodině ráno jsme projeli časovou kontrolou v Annecy. Ve Valence naštěstí už jen pršelo a po sněhu ani památky. Přesto některé posádky na své vozy v servisní pauze instalovaly zimní výbavu.“


Ve městě Valence pak následoval hodinový servis a hned po něm soutěžící absolvovali dvě úvodní „ertety“, tedy „Regularity testy“. První „ertetou“ byl test Burzet – Burzet a hned za ním následoval úsek Antraigues – Le Moulinon. Po absolvování těchto měřených úseků následoval servis v Blod a nakonec cíl hvězdicové jízdy ve Valence.


Sledujte naše internetové stránky www.ckmotorsport.cz, kde se budou objevovat aktuální informace a fotografie.


Dalibor Benych