Úspěšně zpět ve Valence

31.1.2011

Dnešní pondělní etapa zavedla posádky na známá místa novodobé historie Rallye Monte-Carlo se startem i cílem ve francouzském Valence. Na některých úsecích se před zhruba týdnem jely klasické rychlostní zkoušky současného Rallye Monte-Carlo a své síly na nich poměřovala špička šampionátu IRC. „Na mnoha místech jsou ještě vygumovaná místa z Rallye Monte-Carlo, což opět dokresluje atmosféru, která zde panuje. Dokonce i někteří diváci, kteří přihlížejí historickému „Monte“, tu snad museli trávit celý týden,“ telefonuje z trati soutěže Karel Mach. Zároveň dodává: „Konečně jsme se dostali do správného tempa. Povrch trati byl v dnešní etapě suchý a místy mokrý. Jedeme stále zimní pneumatiky Pneu Vraník s dezénem Everest a zatím to vypadá, že „vraníky“ nebudeme muset okovávat.“

Do dnešní etapy se v doprovodném obytném automobilu dle informací samotné posádky zapotil snad jen kuchař výpravy. Změna nastala právě během pondělní etapy, protože se zapotili i sami mechanici. „Naši mechanici se museli vypořádat s únikem oleje z motoru naší Škody 130 RS. Naštěstí nešlo o nic vážného, muselo se přetěsnit ventilové víko a problém byl vyřešen,“ vysvětluje malé technické problémy s vozem Karel Mach. Soutěžní „stotřicítka“ se v tuto chvíli již nachází v uzavřeném parkovišti ve Valence a je připravena absolvovat další kilometry Rallye Monte-Carlo Historique.

V časové kontrole v Tourtonu se k ostatním přidala „Sahara crew“ pod vedením Jindry Kunce, která dorazila z Afriky. Doprovodný tým je tedy opět kompletní.