Thermica Rally Lužické Hory – první sprintrally

28.4.2011

Na Thermica Rally Lužické Hory se rozjel i letošní šampionát ECO SUN Mistrovství ČR ve sprintrally. Na tomto závodě se objevila také naše posádka ve složení Martina Daňhelová a Vlastimil Daňhel. Startovali s osvědčeným Volkswagenem Polo 1.6 GTI. Prohlédněte si nové fotografie.
Update: Klikněte, přidali jsme report Martiny Daňhelové z tohoto závodu!

Na Thermica Rally Lužické Hory se rozjel i letošní šampionát ECO SUN Mistrovství ČR ve sprintrally. Na tomto závodě se objevila také naše posádka ve složení Martina Daňhelová a Vlastimil Daňhel. Startovali s osvědčeným Volkswagenem Polo 1.6 GTI.

Martina nám poslala svůj tradiční report, který Vám nabízíme k přečtení: „Sezónu jsme jako již tradičně zahájili v kopcích pod Ještědem, avšak v netradičním složení Daňhelová – Daňhel. Chtěla jsem uspokojit tátovo závodnické srdce a využít jeho cenných zkušeností, které ho naučila škola života. První letošní rallysprint nás motivoval již před zahájením, když byla zveřejněna startovní listina, která odhalila spoustu zvučných jmen. Při tréninku se nám párkrát povedlo napsat úseky i mimo itinerář, ale vzali jsme to jako dobrý nácvik psaní rozpisu :-). Už od pátku nám počasí přálo, a tak jsme mohli vyrazit na suché tratě, které místy byly velmi technické se srdcovými lesními sjezdy. Pořadatelé nám přichystali i šotolinové úseky, kde bylo umění neubrat na plynu a udržet závodničku na trati. Od startu jsme byli nažhavení a připraveni bojovat proti Hondám, ale Polo po zimní generálce ještě nebylo naladěné k výkonu. Zejména při rozjezdu a výjezdu ze zatáčky jsme marně očekávali dravé zrychlení. Navzdory stávkování techniky jsme radostně přejeli cílovou rampu a těšili se z premiérového dokončení závodu naší posádky.“

„Těšte se s námi na další start na Kopné (13.-14.5.2011), kde se s Polem ukážeme v plné polní.“

Díky za podporu a trpělivost celému týmu… s pozdravem Martina a Vlastík 🙂