Test Gekon Racing

4.5.2015

Nejrychlejší posádkou mezi vozy s jednou poháněnou nápravou byla při 64. Neste Oil Rally Finland 2014, osmém podniku loňského mistrovství světa v automobilových soutěžích, domácí dvojice Henri Haapamäki a Marko Salminen s Citroënem C2 R2. Tehdy ještě pětadvacetiletý pilot navíc dokázal obsadit 15. příčku absolutního pořadí.

Nadějná finská dvojice bude letos startovat s Citroënem DS3 R3T MAX českého týmu Gekon Racing ve vybraných podnicích světového šampionátu WRC3. A první test s tímto speciálem absolvovali Seveřané, startující pod hlavičkou Hannu’s Rally Teamu, na náročném šotolinovém úseku, který byl ještě před několika lety součástí rychlostní zkoušky Rallye Český Krumlov.

Haapamäki se Salminenem, které čeká v příštích týdnech náročný program, si celodenní seznamování s vylepšenou specifikací závodního vozu pochvalovali. O prvním květnovém víkendu se Finové zúčastní Rally Adriatico v Itálii a v termínu českokrumlovské soutěže pojedou Portugalskou rallye.

O hladký průběh jihočeského testu se postaral ČK motorsport společně s pořadateli ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov.