South Bohemia Classic odpočítává hodiny do starty

1.9.2015

South Bohemia Classic se uskuteční na jihu Čech již pošesté (4. – 5. září 2015), jako setinová rallye s profesionálním měřením času se však konala poprvé až v roce 2013 a patřila mezi průkopníky těchto soutěží u nás.

South Bohemia Classic se uskuteční na jihu Čech již pošesté (4. – 5. září 2015), jako setinová rallye s profesionálním měřením času se však konala poprvé až v roce 2013 a patřila mezi průkopníky těchto soutěží u nás.

Akce pro majitele klasických a sportovních vozidel začala postupně získávat na oblibě, a tak se letošního dvouetapového motoristického podniku, konaného na území České republiky, Německa a Rakouska, zúčastní přes osmdesát posádek. Hodnoceny budou v kategorii Classic (vozy vyrobené do roku 1985 včetně), modernější automobily pak samostatně v kategorii Exclusive a nemůžou se tedy stát absolutním vítězem celé rallye.

Hlavními průjezdními body na trase soutěže jsou České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Kaplice, Český Krumlov, Chvalšiny, Dolní Vltavice, Volary, Prachatice, Vimperk, Churáňov, Kašperské Hory, Lenora, Haidmühle (D), Ulrichsberg (A), Horní Planá a Černá v Pošumaví.

Co je setinová rallye?

Setinová rallye je specifickým typem soutěže, kdy o vítězi nerozhoduje nejrychlejší čas na trati měřeného úseku. Posádky mají za úkol absolvovat testy přesnosti, takzvané ertety, na setinu sekundy přesně. Každá odchylka od organizátory předem určeného času je penalizována trestnými body. A kdo jich získá nejméně, vyhrává.

Celkem třináct různých testů přesnosti je součástí téměř 430 kilometrů dlouhé trasy, kterou posádky projedou v běžném silničním provozu stanoveným rychlostním průměrem dle šipkového itineráře.

Specialitou je RT 5 v Černé v Pošumaví, kterou posádky absolvují dvakrát – vždy na konci každé etapy, jednou dokonce potmě. Jedná se o zkoušku stálosti výkonu, takže pátečního referenčního času musí dosáhnout účastníci na setinu přesně i v sobotu.

Zajímavostí je test u Hotelu RELAX v Dolní Vltavici hned po startu sobotního dne. Ten se jede z kopce bez nastartovaného motoru a klade tak důraz na řidičův odhad a cit při brzdění, jelikož těsně před cílovou fotobuňkou už nedokáže se svým vozidlem nijak zrychlit. Moderní vozidla z kategorie Exclusive tento test neabsolvují.


TISKOVÁ KONFERENCE V GRANDHOTELU ZVON. Na tiskové konferenci před startem zprava spoluzakladatel soutěže Michal Pavlíček, ředitel rallye Pavel Kacerovský a vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Statutárního města České Budějovice Iva Sedláková. Foto: Ján Honza

Nejstarší auto

Sedmapadesát koňských sil se skrývá pod kapotou nejstaršího vozu ve startovním poli. Domácí posádka František Fošum – Tomáš Musil poveze na dveřích dvoumístného roadsteru MG TD vyrobeného v roce 1953 startovní číslo 1. Zážehový, kapalinou chlazený řadový čtyřválec, disponuje objemem 1250 cm³.

Program soutěže

Pátek 4. 9. 2015

15:00 – 17:00 Příjezd účastníků
České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara II.

16:30 Koncert Black Buřiňos
České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara II.

18:30 Start soutěže a test přesnosti
České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara II.

20:15 Koncert Vehicle Club Band
náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice

20:25 Coffee break – Kaplické slavnosti
Kaplice, městský park

21:00 Průjezd centrem Českého Krumlova – moderovaný program
Český Krumlov, náměstí Svornosti

22:10 Cíl I. etapy
Hotel RELAX, Dolní Vltavice

Sobota 5. 9. 2015

8:20 Start II. etapy a test přesnosti
Hotel RELAX, Dolní Vltavice

9:40 Coffee break
Prachatice, Velké náměstí

10:00 Koncert Black Tower
Kašperské Hory, Náměstí

11:00 Polední pauza s obědem a testem přesnosti
Kašperské Hory, Náměstí

13:40 Coffee break a test přesnosti
Dreisesselalm, Frauenberg (D)

15:45 Cíl soutěže
Hotel RELAX, Dolní Vltavice

 

Organizátorem VI. South Bohemia Classic je ČK motorsport, projekt je spolufinancován statutárním městem České Budějovice. Záštitu nad šestým ročníkem soutěže převzal starosta Českého Krumlova Mgr. Dalibor Carda společně se senátorem a starostou Hluboké nad Vltavou Ing. Tomášem Jirsou.

Kontakt

Pavel Kacerovský, ředitel soutěže
Tel.: +420 728 547 505
E-mail: kacerovsky@ckmotorsport.cz