South Bohemia Classic 2015

30.6.2015

Malebné jižní Čechy budou počátkem září dějištěm akce určené pro majitele historických a sportovních skvostů na čtyřech kolech. Přestože do startu VI. South Bohemia Classic, setinové rallye, která je součástí série prestižních českých veteránských rallye Bohemia Classics, zbývá pět měsíců, pořadatelé z týmu ČK motorsport přináší první informace a již nyní nabízí zájemcům o účast možnost se přihlásit.

Malebné jižní Čechy budou počátkem září dějištěm akce určené pro majitele historických a sportovních skvostů na čtyřech kolech. Přestože do startu šestého ročníku South Bohemia Classic, setinové rallye, která je součástí série prestižních českých veteránských rallye Classic Rallye Trophy, zbývá pět měsíců, pořadatelé z týmu ČK motorsport přináší první informace a již nyní nabízí zájemcům o účast možnost se přihlásit.

Závod se uskuteční o prvním zářijovém víkendu (4. a 5. září 2015), tedy krátce po skončení letních prázdnin. Jeho účelem není být na trati nejrychlejší ze všech – soutěžící mají za úkol absolvovat jízdu pravidelnosti stanoveným rychlostním průměrem dle šipkového itineráře. Na trase jsou kromě toho umístěny měřené testy přesnosti, takzvané ertety, na kterých se penalizuje odchylka od stanoveného času průjezdu s přesností na setiny sekundy. Odtud název setinová rallye.

South Bohemia Classic se koná za běžného provozu a zúčastnit se jí můžou historická vozidla vyrobená do roku 1985 (třída Classic), část startovního pole pak tvoří majitelé novějších sportovních automobilů ve třídě Exclusive. V loňském roce zvítězila rodinná posádka Fialových s Austinem Healey 100/4 z roku 1956.

Po pátečním startu na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II., který doprovodí bohatý kulturní program, čeká na posádky 120 kilometrů dlouhá večerní etapa zakončená na břehu Lipna ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Relax v Dolní Vltavici. Odtud všichni účastníci vyrazí na dvakrát tak dlouhou sobotní etapu, která je zavede kromě těch nejatraktivnějších jihočeských lokalit i do samotného srdce Šumavy. Společenský galavečer spojený s vyhlášením vítězů se uskuteční opět v reprezentativních prostorách Hotelu Relax.

Informace k VI. South Bohemia Classic se budou průběžně objevovat na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz a facebookovém profilu.

Kontakt:

Pavel Kacerovský
Tel.: +420 728 547 505
E-mail: kacerovsky@ckmotorsport.cz
Facebook: www.facebook.com/pavel.kacerovsky