RMCH 2014, Německo, 23.01.2014 – První defekt

23.1.2014

Včera večer Karel Mach s Honzou Bláhou nabrali z jihočeské Kaplice směr Monako, aby se postavili s historickou Škodou 130 RS na start XVII. Rallye Monte-Carlo Historique. Součástí doprovodného týmu jsou rovněž mechanici Marcel Tuček a Honza Froněk. Již na přejezdu do místa konání se ale musel řešit technický problém. Více v následující aktualitě.

Včera večer Karel Mach s Honzou Bláhou nabrali z jihočeské Kaplice směr Monako, aby se postavili s historickou Škodou 130 RS na start XVII. Rallye Monte-Carlo Historique. Součástí doprovodného týmu jsou rovněž mechanici Marcel Tuček a Honza Froněk. Již na přejezdu do místa konání se ale musel řešit technický problém.


Zatelefonoval jsem Honzovi Bláhovi, abych zjistil, jestli se už celý tým nachází v Monaku? „Jsme asi 100 kilometrů před Monte Carlem. Po cestě jsme se zdrželi, protože jsme řešili technický problém,“ překvapuje na úvod Honza Bláha a hned vysvětluje celou situaci. „Při průjezdu Německem jsme dostali defekt a při naší smůle se poškodil i disk. Museli jsme opravovat, ale ani svaření disku problém nevyřešilo. Celou situaci se nám podařilo úspěšně vyřešit až s pomocí místního zemědělce,“ už s úsměvem dodává Honza. Jakým způsobem se nakonec problém podařilo vyřešit? „Konečným řešením bylo vložení gumové duše, od již zmiňovaného zemědělce, do poškozeného disku kola a mohli jsme pokračovat vesele dál,“ uzavírá celou situaci navigátor Honza Bláha.


„Po cestě jsme již nasáli atmosféru Rallye Monte-Carlo Historique, když nás na dálnici předjížděl po vlastní ose jedoucí Austin Healey, který určitě také mířil na start do Monaka,“ doplňuje další člen posádky Karel Mach.


Zítra dopoledne jsou na programu XVI. Rallye Monte-Carlo Historique 2014 přejímky a večer start do hvězdicové jízdy, kterou Karel s Honzou absolvují z Monte Carla. Do cílového Valence tak najedou 950 kilometrů.


Sledujte internetové stránky www.ckmotorsport.cz a stránku na facebooku, kde budeme postupně zveřejňovat novinky z letošního historického „Monte“.


Dalibor Benych