RMCH 2014, Monako, 29.01.2014 – Dokončili jsme

29.1.2014

XVII. Rallye Monte-Carlo Historique je již téměř minulostí, protože z jejího programu zbývá jen dnešní slavnostní vyhlášení výsledků. Včerejší, do časných ranních hodin zasahující, finálová etapa zakončila letošní ročník historického „Monte“. V cíli jsou úspěšně i Karel Mach s Honzou Bláhou. Více v následující aktualitě.

XVII. Rallye Monte-Carlo Historique je již téměř minulostí, protože z jejího programu zbývá jen dnešní slavnostní vyhlášení výsledků. Včerejší, do časných ranních hodin zasahující, finálová etapa zakončila letošní ročník historického „Monte“. V cíli jsou úspěšně i Karel Mach s Honzou Bláhou. Jestli jste naše zpravodajství sledovali pravidelně, tak víte, že hlavně kvůli technickým problémům historické Škody 130 RS, letošní účast nebyla procházka růžovým sadem. Je potřeba poděkovat oběma mechanikům Marcelu Tučkovi a Honzovi Froňkovi a také paní Blance Vaněčkové, protože rovněž bez její pomoci by naše posádka cíl této soutěže neviděla.


Telefonicky jsme se spojili s jezdcem Škody 130 RS, Karlem Machem, aby nám podal aktuální informace z finálové etapy XVII. Rallye Monte-Carlo Historique. „Jsme v cíli! Poslední etapu jsme dojeli již bez technických problémů, které nás provázely minulé dny. Jeli jsme pro radost a už nesledovali dosažené časy. Musím přiznat, že „Noc dlouhých ohňů“ byla velice obtížná. Vždyť slavné Col de Turini, které se jelo jako první „erteta“ závěrečné etapy měřilo 55 kilometrů! Ani druhý Regularity test nebyl lehký, protože jeho délka byla 47 km. Sníh byl jen na nejvyšších místech, na Col de Turini, jinak se jelo na mokru a na suchu,“ popisuje závěrečnou etapu Karel Mach. Nedalo nám, abychom se nezeptali, kdy vůbec Karel s Honzou do cíle závodu dorazili? „Poslední časovou kontrolou v cíli jsme projeli asi ve 3.45 hodin ráno. Bylo to opravdu náročné,“ popisuje poslední kilometry XVII. Rallye Monte-Carlo Historique spolujezdec Honza Bláha.


Závěrem by Karel Mach i Honza Bláha chtěli strašně moc poděkovat svým dvěma mechanikům, konkrétně Marcelu Tučkovi a Honzovi Froňkovi, protože bez nich by jejich historická Škoda 130 RS cíl letošního XVII. Rallye Monte-Carlo Historique neviděla. Odvedli výbornou práci nejen při odstraňování technických poruch, které se na autě vyskytly. Veliký dík patří také paní Blance Vaněčkové z Motocross Klubu v Kaplici, která z Čech dovezla třetí převodovku, bez které by se rovněž soutěž nepodařilo dokončit. Další dík patří všem kamarádům a fanouškům, kteří nás sledovali a drželi palce, aby se nám soutěž podařilo dokončit.


Z Monte Carla všechny zdraví Karel Mach, Honza Bláha, Marcel Tuček a Honza Froněk. Dnes je na programu závěrečné vyhlášení výsledků, na kterém tým ČK motorsport nebude chybět.

Sledujte internetové stránky www.ckmotorsport.cz a stránku na facebooku, kde budeme postupně zveřejňovat novinky z letošního historického „Monte“.


Dalibor Benych