RMCH 2014, Monako, 28.01.2014 – Jsme v Monte Carlu

28.1.2014

Dnešní den na XVII. Rallye Monte-Carlo Historique se nesl ve znamení přesunu z Valence do Monte Carla. Úterní etapa obsahovala tři Regularity testy a měřila celkem 445 kilometrů. Na start se postavili i Karel Mach s Honzou Bláhou a opravená Škoda 130 RS měla pokořit nástrahy předposlední etapy, která končila v monackém Monte Carlu. Více v následující aktualitě.

Dnešní den na XVII. Rallye Monte-Carlo Historique se nesl ve znamení přesunu z Valence do Monte Carla. Úterní etapa obsahovala tři Regularity testy a měřila celkem 445 kilometrů. Na start se postavili i Karel Mach s Honzou Bláhou a opravená Škoda 130 RS měla pokořit nástrahy předposlední etapy, která končila v monackém Monte Carlu.


Přímo z cíle dnešního dne nám zavolal Honza Bláha: „Během dnešní etapy jsme neměli s naší historickou škodovkou žádné technické problémy. Nejde nám už o výsledek, a proto jsme vše podřídili tomu, dojet do cíle. Na sníh jsme narazili jen v nejvýše položených oblastech.“


Na všechny posádky, které překonaly nástrahy dosavadních etap XVII. Rallye Monte-Carlo Historique, čeká závěrečná etapa. „Noc dlouhých ohňů“, kterou absolvují i posádky historického „Monte“ má ve svém itineráři legendární jména jako Sospel, Moulinet, Luceram nebo průsmyk Col de Braus či legendární Col de Turini a fanouškům automobilových soutěží jsou dobře známé z Rallye Monte Carlo.

Sledujte internetové stránky www.ckmotorsport.cz a stránku na facebooku, kde budeme postupně zveřejňovat novinky z letošního historického „Monte“.


Dalibor Benych