RMCH 2014, Monako, 24.01.2014 – Přejímky

24.1.2014

Dnes dopoledne proběhly v Monaku technické přejímky XVII. Rallye Monte-Carlo Historique. Napětí před samotným večerním startem tak vrcholí. První soutěžní vůz, kde si posádka vybrala start do hvězdicové jízdy z Monte Carla, vyrazí přesně v 18.30 hodin. O nějaký čas později odstartuje i Škoda 130 RS týmu ČK motorsport. Více v následující informaci.

Dnes dopoledne proběhly v Monaku technické přejímky XVII. Rallye Monte-Carlo Historique. Napětí před samotným večerním startem tak vrcholí. První soutěžní vůz, kde si posádka vybrala start do hvězdicové jízdy z Monte Carla, vyrazí přesně v 18.30 hodin. O nějaký čas později odstartuje i Škoda 130 RS týmu ČK motorsport.


„Naše škodovka prošla technickými přejímkami bez problémů a jsme připraveni na večerní start do hvězdicové jízdy“, hlásí přímo z místa dění spolujezdec Honza Bláha. Zároveň dodává, že počasí, které panuje v Monte Carlu, tedy slunečno s teplotami kolem patnácti stupňů, je spíše na kraťasy a nepřipomíná leden. Úplně jiné počasí ale panuje v horách nad Monakem, kde podle posledních informací sněží. Informace o počasí doplňuje Honza Bláha, který dodává: „V místě konání soutěže je se svým Mini Cooperem i Miloš Kašpar, který se vydal obhlédnout zítřejší první test. Bohužel daleko nedojel, protože se kvůli nesjízdnosti cesty, kdy hrnul sníh před sebou, musel po zhruba třech kilometrech vrátit. Pravdou je, že nemá na autě pneumatiky s hroty. Ale panují tam ty pravé zimní podmínky, které k Rallye Monte-Carlo Historique patří.“


Nemohl jsem se nezeptat, co má obuto týmová Škoda 130 RS? „Naše stotřicítka má nazuté osvědčené okované Vraníky, to znamená zimní protektory od Pneu Vraník s hroty,“ s úsměvem vysvětluje Karel Mach, který má s těmito pneumatikami velmi dobré zkušenosti z minulých ročníků této populární soutěže. Trochu paradoxem je, že v tomto slunečném a teplém počasí stojí v Monte-Carlu vedle sebe zaparkované soutěžní automobily, které jsou obuté do zimních pneumatik s hřeby. Ale všichni vědí, že počasí o pár kilometrů dále je diametrálně odlišné …


V 18.30 hodin odstartuje první vozidlo, jehož posádka si za start do hvězdicové jízdy vybrala Monte Carlo. O nějaký čas později vyrazí do XVII. Rallye Monte-Carlo Historique i Karel Mach s Honzou Bláhou.


Sledujte internetové stránky www.ckmotorsport.cz a stránku na facebooku, kde budeme postupně zveřejňovat novinky z letošního historického „Monte“.


Dalibor Benych