Report z 39. Rallye Český Krumlov

7.6.2011

Po úspěšně dojeté 39. Rallye Český Krumlov, kterou provázelo deštivé počasí od startu až do cíle, se s Vámi o své zážitky z této soutěže podělí Martina Daňhelová, pilotka žlutého Volkswagenu Polo 1.6 GTI. Klikněte pro pokračování.

Po úspěšně dojeté 39. Rallye Český Krumlov, kterou provázelo deštivé počasí od startu až do cíle, se s Vámi o své zážitky z této soutěže podělí Martina Daňhelová, pilotka žlutého Volkswagenu Polo 1.6 GTI. Klikněte pro pokračování.

„Náš první letošní start v Mezinárodním mistrovství České republiky v rally byl pro nás velkou výzvou z mnoha důvodů. Loňský ročník jsme díky havárii na RZ Slavkov nedokončily, tak před námi stál jasný cíl dovézt Polo až na cílovou rampu. Soutěž byla velmi záludná hned od tréninku, kdy nám pořadatelé přichystali novou rychlostní zkoušku Lipno, která nenechala závodníky vydechnout ani na vteřinu. Celý trénink jsme absolvovaly za perného slunečného počasí v pohodovém tempu, ale to jsme ještě netušily, jaké podmínky nás na trati čekají při ostrém závodě. Velmi příjemnou atmosféru při trénování nám přichystala průjezdní kontrola na konci RZ Slavkov v podobě špičkového občerstvení uprostřed šumavských luk a za to jim patří velký obdiv a dík!!! :-). V pátek jsme se probudily do deštivého rána a obloha ani při nejmenším nenaznačovala, že by se chtěla vyjasnit. Na druhou stranu by bylo velmi podezřelé, kdyby na Krumlov aspoň jeden den nezapršelo. Vyrazily jsme na první rychlé úseky s velkou rezervou, jelikož jsme netušily, jaké nástrahy nás za každou zatáčkou čekají. Zejména v nočních vložkách jsme měli oči na stopkách a nevěřily, kde se vytahané bláto a kamení na trati vzalo. Páteční etapu jsme v silné konkurenci dokončily na čtvrtém místě ve třídě a mohly jsme si tak v klidu jít ve tři ráno na chvilku odpočinout před startem do druhé etapy. Také v sobotu se celý den obloha neumoudřila a bojovaly jsme mezi provazy deště. Polo se ukázalo být kvalitně připravené a nakonec jsme uhájily čtvrté místo ve třídě a odvezly jsme si pohár za první místo jako dámská posádka. Na cílovou rampu jsme dorazily s nesmírnou únavou, kterou však rázem přebila euforie z úspěšně dokončeného nejtěžšího závodu v naší kariéře.“

Velké poděkování patří celému servisnímu týmu, perfektnímu zázemí, sponzorům, organizátorů, fanouškům … prostě všem, kdo nás dovedl do cíle tak krásného závodu!!!

S pozdravem Martina 2x 🙂