Rally Bohemia 2013 – report

22.7.2013

Proslulá Bohemka byla pro nás velkým přáním a cílem této sezóny. Předpověď počasí slibovala příznivé podmínky a konečně jsme si mohli užít soutěž bez loterie při volbě pneumatik. Naše premiérové účinkování v okolí Boleslavi bylo od prvních ostrých kilometrů dosti náročné hlavně na psychiku. Více o povedené Rally Bohemia se dozvíte v následujícím reportu Martiny Daňhelové.

Proslulá Bohemka byla pro nás velkým přáním a cílem této sezóny. Předpověď počasí slibovala příznivé podmínky a konečně jsme si mohli užít soutěž bez loterie při volbě pneumatik. Naše premiérové účinkování v okolí Boleslavi bylo od prvních ostrých kilometrů dosti náročné hlavně na psychiku. Nejprve jsme zjistili, při přejezdu na první sobotní zkoušku, že nám začíná vynechávat interkom. Ani pohotová výměna baterie nepomohla, a na startu jsme se téměř už neslyšeli. Nezbývalo nic jiného, než první sobotní rundu jet převážně na oči což pro nás znamenalo značné obklady od soupeřů na neznámých boleslavských vložkách. V servisu kluci vyměnili celý interkom, mojí přilbu a s chutí jsme se pustili do stahování ztráty. Zbývaly dvě erzety do dalšího servisu a začala se nám ozývat závada na čidlu otáček. Auto začalo zlobit a my jsme trnuli, abychom nezůstali stát někde na trati. Naštěstí jsme auto dovezli až do servisu a čidlo jsme mohli vyměnit. Perličkou nakonec dne byla paralelní zkouška na okruhu v Sosnové, odkud jsme odešli vítězně. V sobotu jsme mohli jít spát s pocitem malého vítězství, jelikož po odpadnutí největších soupeřů jsme se umístili na prvním místě ve třídě. V neděli byl úkol jasný: udržet prvenství a dovézt techniku až na cílovou rampu bez škrábanců. Na prvním nedělním testu to tak nevypadalo, jelikož ranní rozcvička mě moc neprobudila, ale na Sychrově jsme se konečně dostali do toho pravého adrenalinového tempa. Nakonec už jsme nic nenechali náhodě a na cílovou rampu jsme dojeli jako vítězové třídy 8 a dámského poháru.


Kdo to kdy slyšel, že by ženská vyhrála třídu ve velkém mistráku? Stalo se, ale ještě máme rezervy a proto neplánovaně vyrážíme na Barumku, abychom najížděli cenné kilometry a stále se zlepšovali :-).


Martina Daňhelová a Vlasta Daňhel