Po nedělní etapě již ve druhé stovce pořadí

31.1.2011

I přes problémy s pravidly testů pravidelnosti, jak Karel Mach říká – jsme rychlí tam, kde nemáma a naopak, se dnes posádka Karel Mach / Honza Bláha probojovala neoficiálně na celkové 195. místo. Po celou etapu svádí souboj s Jeanem Ragnottim, který startuje s továrním Renaultem 4, který je v poslední „ertetě“ předstihl a je těsně před nimi v absolutním pořadí i ve třídě IV/1. Naši na Ragnottiho ztrácejí 135 bodů.

V absolutním pořadí by měla být na čele posádka Mario Salo / Maurizio Torlasco s Porsche 911.

I přesto, že naše posádka nepatří v lídrům pořadí, je o ni i vůz Škoda 130 RS velký zájem nejen mezi pořadateli, ale zejména mezi diváky. Těm se snaží Karel udělat radost pěknými průjezdy divácky obsazených míst, což jsou zejména vracáky a serpentýny.

O tom, že trasa není jednoduchá, svědčí velké množství odpadlíků. Na prvním dnešním testu havarovalo na sněhu celkem 9 vozů, jen o několik minut dříve jedoucí alpina A110 skončila na střeše nad propastí. Díky tomu, že naši vezou v autě kameru, záběry dalších několika vozů zřejmě uvidí i další učastníci a fanoušci. Onbordy si totiž vyžádali organizátoři rallye.

Foto: Zdeněk Pastorčák