Pár hodin cesty od moře již na sněhu!

29.1.2011

Po zhruba stovce ujetých kilometrů od přímořského města Barcelona naše posádka Škody 130 RS již narazila na první sníh na cestě. Trasa soutěže stoupá do pohoří Pyrenejí k průsmyku Col d´Ares, který se nachází v nadmořské výšce více než 1500 m nad mořem.  Přímo ze závodního auta telefonuje spolujezdec Jan Bláha: „Ještě nejsme ani na průsmyku Col d´Ares a už je cesta pokrytá zhruba 10 centimetry sněhu. Některá auta místních domorodců již postávají na okrajích cest a nikam se nehrnou. Proti nám se už vracela jedna z alpinek, tak doufáme, že to nevzdala.“

V Českých Budějovicích, jak jsme Vám již informovali, má tým ČK motorsport svůj dispečink, včetně předpovědi počasí. „Náš dispečink v Budějovicích hlásil sníh na trati, proto jsme nazuli zimní protektorované pneumatiky Pneu Vraník zatím bez hřebů, tak doufáme, že jsme volbu pneumatik neprokaučovali,“ vysvětluje Honza Bláha.

Na stránkách teamu ČK motorsport www.ckmotorsport.cz Vás budeme i nadále pravidelně informovat o přípravě, zajímavostech a samozřejmě průběhu celé rallye.