Ojedinělý závod vozidel s alternativními pohony

12.3.2015

Spojit motoristický sport s představením technických novinek v oblasti vývoje alternativních pohonů automobilů odborné i laické veřejnosti. Takový cíl má již čtvrtý ročník v České republice zcela ojedinělého podniku. New Energies Rallye Český Krumlov se uskuteční paralelně s květnovou soutěží FIA European Rally Trophy na jihu Čech.

Spojit motoristický sport s představením technických novinek v oblasti vývoje alternativních pohonů automobilů odborné i laické veřejnosti. Takový cíl má již čtvrtý ročník v České republice zcela ojedinělého podniku. New Energies Rallye Český Krumlov se uskuteční paralelně s květnovou soutěží FIA European Rally Trophy na jihu Čech. Organizátoři z týmu ČK motorsport se nechali inspirovat v Monte Carlu, kde se tento druh závodů koná patnáct let.

Českokrumlovská soutěž ekologických vozidel, která má ambice přiblížit pokrok, jakého dosáhly technologie alternativního pohonu vozidel, odstartuje v pátek 22. května dopoledne hvězdicovou jízdou z Tábora, Třeboně a rakouského Freistadtu. Ze třech míst startu posádky zamíří do Českého Krumlova a poté je čeká první etapa dle pravidel setinové rallye s cílem v Českých Budějovicích.

V sobotu následuje více než sto kilometrů dlouhá druhá etapa jízdy pravidelnosti jak v běžném provozu s vloženými testy přesnosti, takzvanými ertetami, tak i úseky na trati rychlostní zkoušky „velké“ rallye. Pojede se po trase České Budějovice – Kaplice – Lipno nad Vltavou a cíl se slavnostním vyhlášením konečných výsledků bude opět na rampě v českokrumlovské Jelení zahradě.

Výhodou New Energies Rallye Český Krumlov je skutečnost, že se závodu může zúčastnit úplně každý držitel řidičského průkazu, který vlastní elektromobil, auto s hybridním pohonem nebo vozidlo poháněné CNG, LPG, etanolem, metanolem nebo vodíkem. To vše na trati připravené pořadateli Rallye Český Krumlov včetně jízdy podle šipkového itineráře a zapisováním časů do jízdního výkazu.

Hlavním partnerem soutěže je společnost Porsche Česká republika, importér Volkswagen, Audi a SEAT, která již přislíbila účast více než dvou desítek vozů těchto značek s alternativními pohony. Očekávána je rovněž účast několika elektromobilů a dalších zajímavých strojů ze zahraničí. Uzávěrka přihlášek vyznavačů pohonů budoucnosti je stanovena na 30. dubna.

Veškeré informace k 4. New Energies Rallye Český Krumlov 2015 včetně zvláštních ustanovení a elektronické přihlášky jsou na oficiálních internetových stránkách www.rallye-newenergies.cz. Průběžně se budou aktuální novinky objevovat i na nově vzniklém facebookovém profilu soutěže.

Napsal Pavel Kacerovský, ČK motorsport