Nedělní etapa zakončena ve Valence

30.1.2011

Škoda 130 RS posádky Karel Mach a Honza Bláha je již úspěšně nachází v cíli dnešní etapy Rallye Monte-Carlo Historique ve francouzském Valence. Přímo z místa nám zatelefonoval Karel Mach s nejnovějšími informacemi: „Začínáme se seznamovat s náročností této soutěže. Hned na úvodním testu jsme viděli pět havarovaných posádek a to startujeme jako čtyřicátí čtvrtí. Mezi odstoupenými byla i jedna z alpinek, která zůstala na střeše nad propastí. Na auto jsme nazuli opět zimní pneumatiky Pneu Vraník s příznačným vzorkem Everest, které se ukazují jako správná volba, protože na průsmycích se nachází několik desítek centimetrů sněhu.“

Na historickém „Monte“ se nejezdí klasické rychlostní zkoušky, ale tzv. regularity testy (RT). „S „ertetami“ máme zatím problém, protože jsme rychlí na úsecích, kde by jsme měli být pomalí, a naopak jsme pomalí na úsecích, kde máme být rychlí. Stíháme úspěšně normální časové kontroly, ve dnešní etapě jsme bez ztráty kytičky, takže bez trestných minut,“ dodává ještě Karel Mach.

Kolem trati závodu se nachází značně zmrzlí diváci, kterým na zahřátí musí stačit svařák a oheň kolem trati. Honza Bláha obdivuje výdrž diváků a doplňuje: „Musíme poděkovat panu Marchalovi za to, že nám do stotřicítky namontoval druhé topení vzor John Haugland, díky kterému jsme ještě nezmrzli :-).“

Posádka druhého obytného automobilu přezdívaná „Sahara crew“ ve které jsou p. Kunc, p. Pavlíček, p. Pícha a p. Džbánek nestihla start soutěže. V současné době se ale již vylodila v Gibraltaru a míří k ostatním do francouzských Alp.

Bohužel v soutěži již nepokračuje BMW 2002 Ti Michala Suma a Jaroslava Mikulenky, takže Škoda 130 RS týmu ČK motorsport je jediným českým zástupcem letošní Rallye Monte-Carlo Historique.