Na cestě do Drážďan

29.1.2012

V neděli po poledni odstartovaly obě naše posádky z polského hlavního města Varšava a vydaly se vstříc prvním kilometrům 15. Rallye Monte-Carlo Historique. Prvním cílovým místem jsou německé Drážďany. Zhruba hodinu před příjezdem se nám s aktuálními informacemi ozval Karel Mach. Více v následující informaci.

V neděli po poledni odstartovaly obě naše posádky z polského hlavního města Varšava a vydaly se vstříc prvním kilometrům 15. Rallye Monte-Carlo Historique. Prvním cílovým místem jsou německé Drážďany. Zhruba hodinu před příjezdem se nám s aktuálními informacemi ozval Karel Mach: „Jsme skoro v Drážďanech, zatím vše funguje tak, jak má. Jako zajímavost mohu uvést to, že historická auta přišli odstartovat do Varšavy legendy soutěžního sportu Björn Waldegard a Sobieslaw Zasada. Stav polských silnic a dopravní značení nás dokonale prověřilo. Vypadá to, jako bychom jeli pořád po nedokončeném staveništi …“


Zítra se obě posádky s vozy Škoda vydají na další etapu hvězdicové jízdy, která je zavede přes Německo, Francii a Itálii zpět do francouzského městečka Sospel, které fanoušci Rallye Monte-Carlo důvěrně znají, neboť tudy vede klasická rychlostní zkouška nebo shakedown této soutěže. To již ale budou mít účastníci za sebou dalších 1559 kilometrů.


Z průběhu cesty Vám přineseme další aktuální informace a fotografie.