Matrix M. V. Rally Kostelec – report

1.8.2012

Po měsíční prázdninové pauze jsme vyrazili s Cliem potrápit naše soupeře do kraje dosud nám neznámého. Tamější pořadatelé pro nás připravili tři rychlostní testy, ve kterých se střídaly rytmické technické pasáže se srdcovými nálety přes horizont. Více v tradičním reportu Martiny Daňhelové.

Po měsíční prázdninové pauze jsme vyrazili s Cliem potrápit naše soupeře do kraje dosud nám neznámého. Tamější pořadatelé pro nás připravili tři rychlostní testy, ve kterých se střídaly rytmické technické pasáže se srdcovými nálety přes horizont. Nechyběly zde ani náročné lesní úseky, které prověřovaly zručnost jezdců na uskákaných tratích. Už od tréninku nás provázelo parné letní počasí, které nám usnadnilo rozhodování o volbě pneu a s chutí jsme vyrazili na rychlostní zkoušky. První měřený úsek jsme absolvovali bez chyby v ostrém tempu a po dvou erzetách jsme se usadili na prvním místě ve třídě. Stoupající slunce na vymetené obloze sebou přineslo i tropické teploty, při kterých naše Clio začalo ztrácet výkon a aniž bychom chtěli pomalu jsme zvolňovali. I přesto jsme spolehlivě udržovali pozici na druhém příčce mezi dvoulitry až dokonce. Velmi pěkné tempo měla posádka Martinec-….., která se nám postupně vzdalovala. Z Kostelce jsme si přivezli plnou náruč pohárů za první místo v dámském poháru a druhé místo ve třídě 8.

První ročník mistrovství České republiky ve sprintrally v Kostelci byl zakončen slavnostním předáním cen a sprchou šampaňského, kterou jsme vyjádřili radost z úspěšně dokončeného závodu. Poděkování patří zejména celému servisnímu týmu Lubomíra Brtníčka, sponzorům a vytrvalým fandům kolem trati!!!


Další naše závodnické kroky směřují za dva týdny do Pačejova.


S pozdravem Marťa a Vlastík!

Foto: Martin Klik