Máme o jednu závodnici víc!

17.12.2015

Očekávané se stalo skutkem, loňské vítězce Dámského poháru MČR v rally, Martině Jerhotové Daňhelové, se v pátek 11. prosince v ranních hodinách narodila dcera Melanie!

Očekávané se stalo skutkem, loňské vítězce Dámského poháru MČR v rally, Martině Jerhotové Daňhelové, se v pátek 11. prosince v ranních hodinách narodila dcera Melanie! Veškeré sportovní ambice teď samozřejmě jdou stranou, sympatická Jihočeška (tedy ta starší z oněch dvou) se ale hodlá už na jaře 2016 zase za volant soutěžního vozu vrátit.

Jihočeský rodinný tým Daňhelových, startující pod hlavičkou ČK motorsportu, má letos za sebou velmi pestrou sezonu. Nejen v rally, ale i v soukromí. Martina Daňhelová se hned v lednu ujala vedení v klasifikaci ERC Ladies, tedy dámského klání v rámci seriálu Mistrovství Evropy, pak se však její další kroky pozvolna začaly ubírat i jiným než jen sportovním směrem.

První dvě soutěže domácího mistrovství ještě odjela v posádce s Karolínou Jugasovou zcela podle původních plánů, po domácí Rallye Český Krumlov ale přišla svatba a s ní prodloužení jména loňské sprintové šampiónky třídy 8 o další příjmení Jerhotová.

Červnová Rally Hustopeče pak byla poslední soutěží, kterou světlovlasá pilotka v sezoně 2015 absolvovala. „Přišlo se na to, že v autě už jezdíme ne dvě, ale tři ženské, což prý není povoleno,“ vtipkovala tehdy sympatická Jihočeška.

„No a pak už jsem to závodění musel v rodině zachraňovat jen já,“ směje se její tatínek Vlastimil Daňhel a popisuje průběh sezony ze svého pohledu: „Po dvou úspěšných jarních vystoupeních v Krumlově a Hustopečích, kde jsme s mojí spolujezdkyní Katkou Janovskou vybojovali dvě druhá místa ve třídě 8, jsme bohužel úspěšnou sérii přerušili a díky technické závadě při Rally Bohemia havarovali. Na Barum rally jsme po mé jezdecké chybě dopadli podobně, a tak jsme si aspoň trochu spravili chuť v říjnu, dojetím do cíle jednodenní Rally Klatovy. Dokončili jsme ji ve třídě jako pátí a v celoročním hodnocení nám patří čtvrtá příčka ve třídě 8.

Pár týdnů poté se moje spolujezdkyně vydala na půlroční cestu na druhý konec světa, a protože jsem se ještě chtěl svézt, domluvil jsem se pro slušovickou Mikuláš rally na spolupráci s Danem Hamšíkem. Sice nám praskl náboj kola a ani tuto soutěž jsme tím pádem nedokončili, já už ale hlavně přemýšlel o Martině a její malé závodnici, která už byla na jarních soutěžích součástí dívčí posádky. No a v pátek 11. prosince jsem se dočkal a stal jsem se šťastným dědečkem! Všem se zatím dobře daří a Martina vzkazuje, že už teď vymýšlí strategii pro svůj start na květnové domácí Rallye Český Krumlov 2016!“

Napsal Karel Špaček
Foto: archiv Martiny Daňhelové Jerhotové