Jedeme bez problémů, ale také bez doprovodu …

30.1.2012

Z Drážďan vyrazily dnes obě posádky do dalšího německého města Bad Homburgu, které se nachází nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Stanislav Kopt s Vlastou Bidelnicou jedoucí se Škodou 1000 MB mají za sebou již jeden pozdní příjezd do časové kontroly a dle slov Karla Macha si tak vybírají „nováčkovskou“ daň na této dlouhé soutěži. Více v následující informaci.

Z Drážďan vyrazily dnes obě posádky do dalšího německého města Bad Homburgu, které se nachází nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Stanislav Kopt s Vlastou Bidelnicou jedoucí se Škodou 1000 MB mají za sebou již jeden pozdní příjezd do časové kontroly a dle slov Karla Macha si tak vybírají „nováčkovskou“ daň na této dlouhé soutěži. Karel Mach s Honzou Bláhou, jedoucí se Škodou 130 RS, zatím žádné problémy nehlásí.


Velkou nepříjemností je ale porucha doprovodného vozu, ve kterém je kompletní vybavení. Přímo z Bad Homburgu se nám dnes ozval Karel Mach, který dodává: „Jedeme bez problémů. Nepříjemná je jen technická závada naší doprovodné dodávky, která zůstala stát u Eisenachu. Náhradní díl k její opravě bude na místě nejdříve zítra … Druhé doprovodné auto se vrátilo pro pár základních náhradních dílů a pro zimní kola.“ Každý z vozů jede na jedné sadě zimních pneumatik již od startu ve Varšavě. Co to bude znamenat, až se oba soutěžní vozy dostanou do Alp, kde lze očekávat sníh a led? „Podle našich informací napadl v Alpách nový sníh. Ani náhradní doprovodné vozidlo nás dnes nedojede v časových kontrolách, proto si budeme muset vystačit s pneumatikami, které máme na autě,“ dodal k celé situaci Karel Mach.


V současné chvíli jsou obě posádky na nejtěžší a nejdelší etapě hvězdicové jízdy. Jedou nonstop až do francouzského Sospelu, který je přes 1100 km od již dnes zmiňovaného Bad Homburgu.