II. South Bohemia Classic 2012

14.8.2012

II. South Bohemia Classic 2012

Ve dnech 21. – 24.6. 2012 proběhl II. ročník setkání klasických sportovních vozů na klubové úrovni. Akce se v průběhu třech dnů zúčastnilo dohromady 20 vozů značek Jaguar, MG, Austin Healey, Opel, Fiat, Škoda, Alfa Romeo, Mercedes a další. Pro účastníky byly připraveny tři etapy, když ve dvou z nich byly připraveny zvláštní zkoušky.

 

1. Etapa

Hned první etapa startovala večer ve 22.30 hodin v Českých Budějovicích na autobusovém nádraží Jihotrans, které se nachází na střeše obchodního centra Mercury. Na posádky čekalo cca 80 kilometrů orientační jízdy noční krajinou, a to nemalým průměrem 50 km/h, který byl kontrolován v několika tajných časových kontrolách. Po dojezdu do cíle etapy v hotelu RELAX v Dolní Vltavici, který se stal základnou akce pro příští dny, si měly posádky do pozdních nočních hodin o čem vyprávět. Pro většinu to byla premiéra noční vyjížďky se svým veteránem.
 

2. Etapa

Páteční etapa startovala atraktivním převozem všech vozů přívozem přes Lipenské jezero. Trasa byla tentokráte výletní, a po krásných silničkách Horního Rakouska nás malebnou krajinou zavedla až k Dunaji. Zde jsme měli v restauraci vysoko nad Dunajem, a s překrásnou vyhlídkou, připraven oběd. Trasa této etapy byla cca 160kilometrů, a vzhledem ke krásnému počasí, které panovalo celý den, si všichni jízdu patřičně užili.
 

3. Etapa

Sobotní část setkání byla opět se sportovním nábojem. V dopoledních hodinách se posádky přesunuly na Letiště v Českých Budějovicích, aby své vozy představili návštěvníkům dne otevřených dveří. Poté následovala na letišti slalomová zkouška, kde se hodnotila jak rychlost projetí, tak co nejmenší odchylka mezi dvěma jízdami. Následně se posádky vydaly do Sv. Jana nad Malší, kde se zúčastnili soutěže pravidelnosti v rámci tradičního závodu „S kopce do kopce“. Po dojezdu do cíle etapy následovalo vyhlášení výsledků a předání originálních pohárů. Poté již na všechny účastníky čekala závěrečná párty, konaná na přívozu, který nás vyvezl i s živou kapelou na širé Lipenské jezero.

Setkání se vydařilo. Potvrdilo se, že spojit pohodovou vyjížďku se sportovními disciplínami je to pro účastníky vzrušující. A pokud se přidá krásné počasí a přátelský duch, který je základem každé akce, je o zážitek postaráno.
 

ČK motorsport