Honzíkova relícesta

28.1.2011

Naposledy jsme Honzu s Karlem opustili při včerejším dojezdu jejich Škody 130 RS do španělského města Alicante, kde na ně dnes čekala první ostrá časová kontrola. „Probudili jsme se vyspalí do růžova na promenádě v Alicantě asi 200 metrů od časové kontroly. Například piloti vozů Alpine Renault zastavili u nejbližšího hotelu a šli spát, my jsme ale strávili noc v našem obytném voze,“ hlásil hned ráno Karel Mach. Tímto se oba členové posádky utvrdili v tom, že jeden z dílčích úkolů byl včera stoprocentně splněn. Po probuzení se na své hodinky podíval i Honza a podotkl: „To už bude mít Sumec asi vykoukaný oči.“ (poznámka na druhou českou posádku Michal Sum a Jaroslav Mikulenka, kteří s vozem BMW 2002 vyrazili do hvězdicové jízdy z polské Varšavy a časovou kontrolu mají v Drážďanech).

Poté již oba úspěšně projeli první časovou kontrolou bez ztráty jakékoliv trestné minuty a vyrazili jako šíp směrem ke druhé časové kontrole, která je čeká v Barceloně po ujetí dalších 535 km. „Cestou do Barcelony nás čeká důležitý úkol. Musíme zjišťovat, jaké panuje na trati soutěže počasí, aby nás nezaskočila správná volba pneumatik,“ dodává již z cesty do španělské metropole Karel Mach.

Dispečink ČK motorsportu se nachází v Čechách přímo v Českých Budějovicích, kde ho má na starosti Petr Šedivý. Pro něj začínají noci plné práce, protože přiblížením se k Alpám a díky měnícímu se počasí se rozjede ta správná pneumatikou ruleta.

Na stránkách teamu ČK motorsport www.ckmotorsport.cz Vás budeme i nadále pravidelně informovat o přípravě, zajímavostech a samozřejmě průběhu celé rallye.