Coffee break v Malaze

27.1.2011

Dnes čeká na naši dvojici něco málo přes 600 km trasy od Gibraltaru do Alicante, pro dvojici Mach – Bláha tedy poslední poměrně volný den.

Včera před půlnocí dvojice dorazila do tangerského přístavu, kde přenocovala a teprve ráno v 9 hodin se nalodila na trajekt. Po hodinové plavbě vyrazila již po evropské půdě směr Alicante, kde musí být až v pátek po sedmé hodině ranní. „Od zítra nás již čekají vždy tak dvacetiminutové přestávky, tak jsme si dnešní den v teplém španělském podnebí chtěli užít. Zastavili jsme se tedy v Malaze na jižním pobřeží Španělska, kde je na soustředění motokrosařů kaplický Honza Froněk. Zneužili jsme také jeho hotelovou sprchu k celkové naší regeneraci,“ telefonoval z Malagy Karel Mach. „Další plán je jednoduchý, do večera chceme dorazit do Alicante, přespat v našem doprovodném obytném autě, abychom byli včas připraveni v časové kontrole před další cestou do Barcelony. Zatím si užíváme suché silnice a teploty okolo 20°C,“ dodává ještě Karel Mach.

Na trajektu dnes také cestoval zbytek týmu. Rozbouřené moře ale dokonale rozházelo snad všechny věci v obytném automobilu a přidělalo tak jejím dočasným obyvatelům spoustu práce. Celou situaci vtipně okomentoval Jiří Trojan: „Na moři byly takové vlny, že se musel na lodi pozvracet snad i sám kapitán“.