ČK motorsport vstříc Rallye Monte-Carlo Historique

28.1.2012

Dnes úderem čtrnácté hodiny se vydaly obě posádky týmu ČK motorsport na start již patnáctého ročníku Rallye Monte-Carlo Historique. Obě posádky odstartují do této historické soutěže z polského hlavního města Varšava. Více v následující informaci.

Dnes úderem čtrnácté hodiny se vydaly obě posádky týmu ČK motorsport na start již patnáctého ročníku Rallye Monte-Carlo Historique. „Začátek naší dlouhé cesty proběhl přesně podle daného itineráře, a tak jsme vyrazili na cestu z STK KOMAT Dolní Třebonín v přesně daný čas. V tuto chvíli jsme na přesunu do Polska“, dodal k začátku cesty Karel Mach. Obě posádky odstartují do této historické soutěže z polského hlavního města Varšava.


Na letošním historickém „Monte“ se představí posádka Karel Mach a Jan Bláha s vozem Škoda 130 RS. Budou se snažit využít zkušeností, které získali při loňské účasti na této soutěži. Naopak nováčky budou Stanislav Kopt s Vlastimilem Bidelnicou, kteří se poprvé zúčastní s vozem Škoda 1000 MB. Stanislav Kopt se za volantem soutěžního vozu objeví po rovných patnácti letech, protože jeho zatím poslední start se odehrál na domácí Rallye Český Krumlov v roce 1997.


Loni celý tým provázela po celou soutěž doprovodná posádka, tak zvaná „Sahara crew“. Ani letos nebude tato tradice porušena, protože „Eskymo team“, jak se tomuto doprovodu letos říká, je na cestě do Varšavy. Tvoří jej Petr Šedivý, pan Šroubek, Bábelák a Petr Štěpánek :-).