ČK motorsport na Jänner rallye 2013

6.1.2014

ČK motorsport  se letošní Jänner rallye 2013 účastnil hned na několika frontách

ČK motorsport na Jänner rallye na 3 frontách

1/  Již v úterý na Nový rok dovezl ČK motorsport teamovou ŠKODU 130RS do Freistadské veletržní haly, kde byla vystavena v prezentaci k 30. výročí Jänner rallye. Přepravu i instalaci zvládli mechanici Franta Soukup a Tomáš Marchal bez potíží.

2/ Ve středu 2.1. se ČK motorsport hlásil ke své další funkci – byli jsme pořadateli vybráni do funkce „ledových špionů“ pro ředitelství rallye. Na tento úkol jsme povolali našeho pilota Jirku Trojana, který spolu s Karlem Machem, Janem Bláhou a Petrem Štěpánkem projížděl od pátečního rána všechny RZ zhruba hodinu před startem první posádky. Po každé RZ jsme podávali na ředitelství podrobnou informaci o stavu trati podle itineráře. K tomuto účelu nám posloužil nový vůz Renault Clio, který nám zapůjčil autorizovaný prodejce vozů Renault – Auto Linhart Borek a.s. z Českých Budějovic.

3/ Svou premiéru na Jänner rallye a zároveň na zimní soutěži si zde odbyla posádka teamu ČK motorsport Martina Daňhelová – Vlastimil Daňhel s vozem Renault Clio. Martině se podařilo odjet celou soutěž bez větší chyby, a nejdůležitější úkol, dojet do cíle a posbírat co nejvíce zkušeností, byl bezezbytku splněn.

Foto: ČK motorsport, Dalibor Benych, Luboš Šalát