ČK motorsport na Jaenner rallye 2014

6.1.2014

Stalo se již tradicí, že na organizaci rakouské Jaenner rallye se podílí ČK motorsport a pořadatelé z UAMK Rallye Český Krumlov.

Stalo se již tradicí, že na organizaci rakouské Jaenner rallye se podílí ČK motorsport a pořadatelé z UAMK Rallye Český Krumlov..

ČK motorsport ve složení Jiří Trojan – Karel Mach absolvoval celou rallye ve funkci „ledových špionů“ pro ředitelství rallye. 80 minut před startem prvního vozidla posádka projížděla všechny rychlostní zkoušky, a po každé z nich telefonicky na ředitelství podávala podrobný popis o stavu povrchu jednotlivých úseků. Nebylo to nic jednoduchého, neboť hlavně sobotní ranní zkoušky byly místy pod ledem, a absolvovat prudké sjezdy na pneumatikách bez hřebů byl chvílemi docela slušný adrenalin. Hlavně zásluhou zkušeného Jiřího TROJANA se povedlo absolvovat všechny úseky bez opuštění trati.

Jako vozidlo posloužila ŠKODA Fabia, zapůjčená od partnerské firmy PNEU DVOŘÁK z Českých Budějovic.

I v letošním roce zajišťovali pořadatelé z UAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov kompletní průběh seznamovacích jízd a každý den jednu rychlostní zkoušku. Tato spolupráce trvá ku spokojenosti obou stran již několik let.

ČK motorsport