Bilance letošní sezóny v rally

27.12.2011

Letošní domácí sezóna v automobilových soutěžích je dávno za námi, a tak je dobré podívat se, jak dopadla z pohledu našich dvou pravidelně startujících posádek. Na dveře již klepe první soutěž nadcházející sezóny, kterou bude rakouská Jänner Rallye, vracející se do Mediasport MMČR v rally. Více v následující informaci.

Letošní domácí sezóna v automobilových soutěžích je dávno za námi, a tak je dobré podívat se, jak dopadla z pohledu našich dvou pravidelně startujících posádek. Na dveře již klepe první soutěž nadcházející sezóny, kterou bude rakouská Jänner Rallye, vracející se do Mediasport MMČR v rally.
 

V letošní sezóně jste na soutěžích započítávaných do Mediasport MMČR v rally mohli pravidelně vídat manželskou dvojici Trojanových. Jejich žlutý Renault Clio R3 Maxi se pravidelně pral se soupeři o co nejlepší hodnocení ve třídě pět. Vrcholem sezóny byla domácí a propršená 39. Rallye Český Krumlov, kde Jiří s Evou zvítězili ve své třídě pět. Na závěr roku mohli slavit podruhé, když se v rámci celého šampionátu umístili na celkovém třetím místě ve své třídě pět. Renault Clio R3 Maxi s továrním rodokmenem startoval také v nově vypsaném poháru těchto soutěžních automobilů – ROPRO Clio R3 Czech Trophy. Do tohoto poháru se započítávaly jen některé soutěže. Po závěrečné soutěži Clio R3 cupu, kterou byla Rally Příbram se Jiří Trojan a Eva Trojanová umístili na bronzové příčce v hodnocení tohoto šampionátu. Jako výjimku lze považovat start na Fuchs Oil Rally Agropa Pačejov, která se jela v rámci ECOSUN Mistrovství ČR ve sprintrally. Jiří Trojan s Evou Trojanovou tam zvítězili v hodnocení kategorie vozů s jednou poháněnou nápravou a samozřejmě také ve své třídě pět.
 

Druhou posádku, startující se žlutým Volkswagenem Polo GTI, tvořila Martina Daňhelová a vedle ní se střídala trojice spolujezdců. Tradiční dámská kolegyně Martina Zikmundová, otec Martiny Vlastimil Daňhel a Aleš Pilný. Martina se vydala i na start v zahraniční soutěži, kterou byla Thüringen Rally v Německu. Volkswagen Polo bylo možné vidět i na několika soutěžích Mediasport MMČR v rally, konkrétně na domácí 39. Rallye Český Krumlov nebo na soutěžích v Hustopečích nebo Příbrami. Nejvíce závodů Martina absolvovala ve sprintovém šampionátu. Na posledním sprintu ve Vsetíně se Martina Daňhelová posadila za volant Renaultu Clio Sport a startovala ve třídě osm. V hodnocení domácích šampionátů z toho nakonec bylo celkové deváté místo v hodnocení třídy devět v Mediasport MMČR v rally a konečné desáté místo v hodnocení třídy devět v ECO SUN Mistrovství ČR ve sprintrally. Martina Daňhelová byla na slavnostním vyhlášení mistrů v Praze vyhlášena jako vítězka dámského poháru, kde suveréně zvítězila.