AZ Pneu Rally Jeseníky – report

10.10.2012

Tyto závody jsou pro nás vždy srdcovou záležitostí, jelikož si zde připomínáme naše první krůčky v rally. Letošní ročník byl pro nás již pátým startem ve Šternberku tentokrát ve třídě 8. Již startovní listina napovídala, že boj ve třídě o čelní pozice bude velmi těsný vzhledem k silné konkurenci, která se zde sešla. Více v tradičním reportu Martiny Daňhelové.

Tyto závody jsou pro nás vždy srdcovou záležitostí, jelikož si zde připomínáme naše první krůčky v rally. Letošní ročník byl pro nás již pátým startem ve Šternberku tentokrát ve třídě 8. Již startovní listina napovídala, že boj ve třídě o čelní pozice bude velmi těsný vzhledem k silné konkurenci, která se zde sešla. Tratě v podhůří Jeseníků byly jako vždy technické se záludnými kluzkými úseky. Při tréninku jsme si vychutnávali krásné babí léto, ale v sobotu jsme se probouzeli už do deštivého rána. Ani déšť nám nevzal chuť do závodění a na prvním měřeném úseku jsme nechali všechny soupeře za sebou. Bohužel v dalších úsecích jsem se dopustila pár školáckých chyb, a tak jsme se na prvním místě moc dlouho neudrželi. V servisu jsme nabrali nové síly a koncentrovali jsme se na druhou polovinu závodu. Odpoledne se počasí umoudřilo a tratě začaly rychle osychat. Zbylé rychlostní zkoušky jsme už spolehlivě absolvovali a jistili si třetí místo ve třídě a první místo v dámském poháru.

Další úspěšné účinkování v Jeseníkách máme za sebou a už nyní se můžeme radovat z celkového druhého místa ve třídě 8 a prvního místa v dámském poháru pro rok 2012 :-).


Martina Daňhelová