3. New Energies rallye Český Krumlov 2014

26.11.2013

Po schválení termínového kalendáře na rok 2014 je definitivně dán datum konání 3. New Energies rallye Český Krumlov – 2.-3.5.2014. Soutěž je vypsána pro vozidla s alternativními pohony – elektro, hybridy, CNG, LPG, etanol

Pořadatelé z ČK motorsport ve spolupráci s UAMK Automotoklubem Český Krumlov a SPŠ Tábor připravují vylepšený formát soutěže. Cílem je další zvýšení prestiže soutěže, kvalitní mediální prezentace a hlavně atraktivně postavený závod s profesionálním zpracováním výsledků. 

Formát soutěže bude podobný tomu z roku 2013, tzn. hvězdicová jízda ( ve stylu Energies nouvelles Rallye Monte Carlo ) ze tří měst. V roce 2014 to budou – Tábor, Třeboň a rakouské příhraniční město Freistadt.

Soutěž bude mít dvoudenní formát a základním principem je jízda pravidelnosti dle stanového jízdního průměru podle šipkového itineráře a s vloženými zvláštními měřenými zkouškami na přesnost.

Celá akce se jede za běžného provozu s dodržováním dopravních předpisů s vyjímkou na uzavřeného okruhu na Výstavišti v Českých Budějovicích.

Cíl soutěže a slavnostní vyhlášení výsledků bude tradičně v sobotu večer v Jelení zahradě pod Českokrumlovským zámkem.

ČK motorsport