20. Rallysprint Kopná – report

13.5.2012

Na odvetný závod jsme se vydali do zlínského kraje, kde se konal tradičně nejsledovanější rallysprint Kopná. Atmosféra rallysprintu je vždy výjmečná a dokáže povzbudit k nečekaným výkonům proti místním matadorům. Více v následujícím reportu Martiny Daňhelové.

Na odvetný závod jsme se vydali do zlínského kraje, kde se konal tradičně nejsledovanější rallysprint Kopná. Atmosféra rallysprintu je vždy výjmečná a dokáže povzbudit k nečekaným výkonům proti místním matadorům. Trénink jsme absolvovali za slunečného počasí, které se v den závodu proměnilo na bláznivé jarní počasí a začala loterie pro volbu obutí na první sekci. Nezvyklá kombinace suché přední a mokré zadní se ukázala jako klíčová. První dva měřené úseky se proplétaly suchými lesními cestami, ale na třetí náročnou RZ Kopná se spustil hustý déšť. Tempo se výrazně zpomalilo, ale my jsme věřili v naše obutí. První krizová situace nás potkala při ostrém odbočení v Podkopné Lhotě, kde jsme na kluzkém povrchu včas nedobrdili a ztratili cenné vteřiny. Dále jsme pokračovali s jistotou do cíle a překvapením pro nás byl výsledný čas, kterému nikdo z naší skupiny nemohl konkurovat. Po třech zkouškách jsme se usadili na první pozici v dámském poháru a na třetím místě ve skupině 8 a získaný náskok až do konce udržovali. Místy velmi rozbité cesty nám, ale nechtěly dát nic zadarmo a před poslední vložkou jsme museli měnit přední gumu. Přesto jsme s náskokem obhájili zlato v dámském poháru a bronz ve skupině 8.

Sezóna je v plném proudu a doufáme, že s podporou týmu Luboše Brtníčka, sponzorů, přátel a fanoušků budeme moct i nadále bodovat v Mistrovství České republiky ve sprintrally.

Díky za podporu Martina a Vlastík 🙂