11. Winter Trial 2011 na jihu České republiky

13.1.2011

Již pošesté zahájí motoristickou sportovní sezónu v Jižních Čechách dálková rallye historických soutěžních vozidel – 11. Winter Trial 2011.

Přibližně 75 posádek se v neděli 23. ledna postaví na start této náročné zimní rallye v německém Wolfsburgu. Postupně se posádky přes severní Čechy, Polsko, Moravu a Rakousko dostanou ve čtvrtek 27. ledna ve 12.30 hodin přes Dolní Dvořiště zpět na území České republiky.

První zastávka této etapy na území ČR bude ve 12.45 hodin v Kaplici, kde posádky absolvují časovou kontrolu a po zaparkování na náměstí budou obědvat v Hotelu Zlatý Kříž. Odsud se vydají do Malont, kde odstartují do zvláštního testu, který vede po jedné z variant trati legendární rychlostní zkoušky Rallye Český Krumlov.

Poté se posádky přesunou na start již rychlostního testu „Col de Svatý Ján“. Tento, při Winter Trialu již tradiční test, se koná na uzavřené trati v zemědělském areálu přímo ve Svatém Jánu nad Malší. Toto místo zná většina českých rallyových fanoušků, kteří navštěvují Rallye Český Krumlov.

Po absolvování této „erzety“ se posádky vydají přes Český Krumlov a Prachatice do Volyně, a pak dále na Šumavskou část etapy, která má cíl v Plzni.

Mezi přihlášenými vozy je zastoupeno mnoho věhlasných značek, a tak budete mít možnost spatřit v akci krásná sportovní vozidla BENTLEY, PORSCHE, MG, AUSTIN HEALEY, JAGUAR, BMW a mnoho dalších, které se účastnily závodů v letech 1935-1976.

Přijďte posádky povzbudit do Kaplice, Sv. Jána nad Malší, nebo kamkoliv na trasu soutěže.

O podrobnějším časovém harmonogramu, trase a doprovodném programu Vás budeme informovat již v neděli 16. ledna na www.ckmotorsport.cz.

Spolupořadateli na území Jižních Čech jsou ČK motorsport a AMK Rallye Český Krumlov.

Karel Mach
Jan Bláha
ČK motorsport
www.ckmotorsport.cz