Místo do Monaka pojede eresa domácí Winter Trial

19.1.2020

Týmová Škoda 130 RS bohatou statistiku sedmi startů v Rallye Monte-Carlo Historique letos nerozšíří. Po roční pauze se Karel Mach s Janem Bláhou představí na trati dálkové soutěže historiků The Winter Trial. Do jubilejního dvacátého ročníku vyrazí se startovním číslem 28.

O účasti ve Winter Trialu 2020 bylo rozhodnuto poměrně brzy. „Když jsme se během loňského léta od pořadatelů dozvěděli, že se velká část rallye pojede v České republice, měli jsme jasno,“ vysvětluje Karel Mach s tím, že tentokrát nebudou s Honzou Bláhou reprezentovat jihočeský soutěžní tým sami. Číslo 60 na dveřích Triumphu TR6 z roku 1974 premiérově poveze posádka Michal Pavlíček – Ondřej Kroutil.

ČK motorsport přitom nebude během zimního dobrodružství, které začne v neděli 26. ledna úderem půl deváté ráno u pražského Hotelu Hilton, pouhým účastníkem. Na dva a půl tisíce kilometrů dlouhém podniku se velkou měrou podílí organizačně. Lákadlem pro diváky bude lednová verze Grand Prix Kaplice, známé ze setinové rallye South Bohemia Classic. První soutěžní auto by mělo do měřeného polookruhu v ulicích města vyrazit poslední čtvrtek v měsíci v 17:30.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: Luuk van Kaathoven