Rallye na sněhu! Posádky Winter Trialu míří do Čech

29.1.2019

Zimní dálková rallye veteránů The Winter Trial se opět vrací do České republiky. Posádky zavítají ve čtvrtek 31. ledna na zasněžené tratě šumavských a českokrumlovských rychlostních zkoušek.

Devatenáctého ročníku zimního dobrodružství se účastní celkem 69 posádek veteránských vozidel. Stroje vyrobené v 60. a 70. letech minulého století jsou rozděleny do kategorií Trial (30) a Challenge (39). V seznamu přihlášených figuruje pět různých národností – převažují Nizozemci, nechybí ale ani Britové, Irové, Švýcaři a Američané.

Soutěž připravovaná týmem pořadatelů z Nizozemska se koná na jihu a západě Čech díky jejich dlouholeté spolupráci se sportovní agenturou ČK motorsport a ÚAMK Automotoklubem Rallye Český Krumlov. „Na trase budeme mít více než čtyřicet pořadatelů. Kromě tajných časových kontrol během noční etapy vedoucí po tratích našich erzet zajišťujeme také organizaci tradičního měřeného testu ve Svatém Janu nad Malší,“ uvedl jménem spolupořádajícího ČK motorsportu Pavel Kacerovský.

Ačkoliv se ryze zimní soutěž koná jako rallye pravidelnosti a drtivá většina trasy vede po běžných silnicích bez dopravních omezení, zkouška ve Svatém Janu zůstane z bezpečnostních důvodů pro veřejný provoz od 16 hodin uzavřena. „První soutěžní vozidlo by mělo od obecního úřadu odstartovat v 17:02 a poté absolvovat úsek s ostrým levým odbočením z hlavní silnice a technickou pasáží u zemědělských stavení,“ dodal Pavel Kacerovský s tím, že průjezd českým územím je součástí šesté etapy se startem i cílem v Linci. Noční sedmá etapa je vypsána pouze pro prestižní kategorii Trial.

Posádky pojedou kolem Lipna na Šumavu se zastávkou na oběd v Kašperských Horách (12:40), při návratu zpátky k našim jižním sousedům se objeví například na náměstí v Prachaticích (14:55), Frymburku (18:15) nebo Kaplici (21:30). Po zdolání náročné trati napříč Německem, Rakouskem, Slovinskem a Českou republikou budou mít účastníci za sebou kolem 2 500 kilometrů.

Kompletní seznam přihlášených a více informací o Winter Trialu 2019 naleznete na internetových stránkách www.thewintertrial.nl.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: Luuk van Kaathoven