ČK motorsport jede do San Marina obhajovat předloňské vítězství

17.10.2017

Škoda 130 RS jihočeského týmu ČK motorsport opět vyrazí na soutěžní tratě. Po úspěšném zdolání Rallye Monte-Carlo Historique a zářijové setinové rallye South Bohemia Classic bude stroj vyvedený v originálních barvách továrního speciálu posádky Zapadlo – Motal v závěru tohoto týdne při Rallylegend 2017 pilotovat ostřílený domažlický soutěžák Marcel Tuček. Rozpis mu bude v San Marinu stejně jako před dvěma lety číst kaplický navigátor Karel Mach.

Letošního patnáctého ročníku populárních Rallylegend, který je věnován památce Colina McRae, se od pátku do neděle zúčastní téměř kompletní sestava mistrů světa a dalších slavných soutěžních jezdců a vozů. Dvojice ČK motorsportu poveze na dveřích legendárního „Porsche z Východu“ startovní číslo 99 a bude při svém šestém startu na území jedné z nejmenších zemí světa obhajovat předloňský triumf ve třídě H1 a jedenácté místo absolutně mezi historiky.

Rallylegend 2017 startuje v pátek večer úvodní etapou se čtyřmi rychlostními zkouškami. Sobotní program čítá šest měřených testů a závěrečnou show obstarají dva nedělní průjezdy známým průmyslovým areálem nedaleko servisního parku. Na posádky tak čeká v průběhu víkendu tucet erzet o celkové délce 85 kilometrů.

Text a foto: Pavel Kacerovský, ČK motorsport