ČK motorsport vítězem Poháru Autoklubu ČR v kartingu

19.10.2016

Pohár Autoklubu ČR v kartingu vyvrcholil v polovině září na Autodromu Vysoké Mýto závěrečným závodem seriálu. Dvojice týmu ČK motorsport ve složení Jan Pícha senior a Martin Vidršperk navázala na své úspěchy z průběhu celé sezony a vybojovala titul v kategorii Honda Endurance!

Pícha s Vidršperkem dokázali během dvouhodinovky na vysokomýtském okruhu ujet 129 kol a na vítěze Vostoupala s Müllerem ztratili pouhých 15 sekund. Druhé místo jim však stačilo k celkovému prvenství, když se ziskem 96 bodů předčili s tříbodovým náskokem zástupce promotéra šampionátu, TEAM OK KART I. – AP Kart Racing, jehož barvy kromě Jiřího Vostoupala a Pavla Müllera v sezoně 2016 hájil také Andrew Schmid.

Reprezentanti ČK motorsportu, které k úspěchu dovezla kombinace v této třídě jednotného čtyřtaktního motoru Honda 390 s podvozkem prachatického výrobce MS KART, vyhráli úvodní pohárový závod v Chebu, třikrát získali stříbro (Brück, Písek, Vysoké Mýto) a při jarním závodě na vysokomýtském okruhu obsadili pátou příčku.

„Jako závodní důchodce slavím první vítězství za volantem,“ smál se Jan Pícha senior, bývalý navigátor Jindřicha Kunce a Emila Trinera v rallye. „Základem našeho úspěchu byla spolehlivost a vyrovnané výkony. Nebýt květnového Vysokého Mýta, kdy nás safety-car fáze srazila o dvě místa, skončili bychom na stupních vítězů při všech závodech. Nejtěžší bylo vítězství v promrzlém a zasněženém Chebu hned v úvodu sezony,“ hodnotí jeden z členů vítězné dvojice, která ve své loňské první společné sezóně skončila ve třídě Honda Endurance až šestá. „Nemalou zásluhu na zlepšení celkového výsledku má přestup na jinou značku podvozku,“ vysekl českokrumlovský rodák Jan Pícha poklonu značce MS KART.

Sedmadvacetiletý toužimský jezdec Martin Vidršperk je ikonou kategorie Honda 390. Svou sbírku, ve které už má pět titulů ve sprintu jednotlivců, letos rozšířil o třetí vytrvalostní triumf.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport