Start kartingové sezony 2016 oceněný medailemi

30.4.2016

ČK motorsport zahájil o minulém víkendu letošní kartingovou sezonu prvním podnikem Poháru AČR na dráze Kartarény Cheb. Za velmi chladného a proměnlivého počasí včetně vydatného deště a dokonce sněžení vybojovala týmová želízka první vavříny v roce 2016.

Jan Pícha junior startující ve třídě Mini 60 s podvozkem z prachatického MS Kartu a italským motorem IAME Parilla se během volných tréninků pohyboval stále na špičce své kategorie. S trenérem a přípravcem motokáry Josefem Bodurkem ze Sport Bohemia Karts (SBK) dolaďoval závodní stroj a styl jízdy, aby pak zajel druhý nejlepší čas na mokré trati sobotního měřeného tréninku.

Do obou nedělních finálových jízd tedy startoval z první řady – v té první Honza dojel na třetím, ve druhé potom na čtvrtém místě. Do závěrečného Superfinále odstartoval ze třetího místa na startovním roštu, ale v cíli z toho byla po bezchybné jízdě stříbrná pozice na stupních vítězů a skvělý start do nové sezony.

Pozlacená tříhodinovka

V Poháru AČR závodí také třída Honda 390. Sobotní měřený trénink znamenal pro druhého jezdce ČK motorsportu Jana Píchu seniora jen jedno objeté kolo, protože ve složitých klimatických podmínkách mu stejně jako dalším několika jezdcům zcela zamrznul karburátor.

Do startu vytrvalostního závodu týmoví mechanici vytvořili systém vyhřívání karburátoru a sání vzduchu, a tak se dvojice Jan Pícha senior – Martin Vidršperk mohla z předposledního místa na startu pustit do boje se soupeři, ale také s deštěm, zimou a tmou (tříhodinový závod startoval v 19:30 a končil ve 22:30 za umělého osvětlení).

Nový podvozek z MS Kartu se na vodě ovládal výborně, vyhřívání karburátoru fungovalo bezvadně, a tak se v extrémních podmínkách postupně Pícha s Vidršperkem prokousali do vedení a dojeli si pro první letošní zlato.

V nedělním sprintu třídy Honda 390 pak Jan Pícha sen. po šestých místech v obou úvodních finálových jízdách obsadil čtvrté místo Superfinále.

Dalším podnikem pro tým ČK motorsport je první závod Mistrovství ČR v kartingu na přelomu dubna a května, který se opět jede v chebské Kartaréně.

Text: Jan Pícha sen.
Foto: Pavel Kacerovský