Prezident FIA Jean Todt odstartuje New Energies Rallye

27.4.2016

Do České republiky přicestuje v závěru května velká osobnost světového motorismu. Slavnostního zahájení 5. New Energies Rallye Český Krumlov se v historickém centru města zařazeného na seznamu památek UNESCO zúčastní prezident FIA Jean Todt.

Návštěva nejvyššího představitele mezinárodní automobilové federace je pro organizátory z ČK motorsportu a ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov vyvrcholením jejich čtyřleté snahy o zařazení soutěže pro vozidla s pohony budoucnosti do kalendáře světového poháru FIA Alternative Energies Cup.

Francouz Jean Todt (*25. 2. 1946), bývalý spolujezdec v automobilových soutěžích, později šéf závodní stáje Ferrari ve Formuli 1 a nejbližší spolupracovník Michaela Schumachera, zavítá do České republiky poprvé od roku 2012 opět na pozvání prezidenta ÚAMK JUDr. Oldřicha Vaníčka.

Program jihočeské návštěvy Jeana Todta ve čtvrtek 26. května bude upřesněn v dalších dnech. Podrobnosti o New Energies Rallye Český Krumlov jsou na oficiálních internetových stránkách soutěže www.rallye-newenergies.cz.

Kontakt na pořadatele:

Pavel KACEROVSKÝ
ředitel 5. New Energies Rallye Český Krumlov 2016
Telefon: +420 728 547 505
E-mail: pavel.kacerovsky@rallyekrumlov.cz